MANAGER MENTENANTA - CLUJ NAPOCA

PSIHOSELECT

Job expirat

RESPONSABILITATI

PSIHOSELECT asista o companie romaneasca membra a unui grup austriac – lider mondial in productia de placi Ceramice (gresie, faianta, decoruri) pentru pozitia: Manager Mentenanta.

Locatia: Cluj-Napoca

Responsabilitati:

Organizeaza si coordoneaza echipele de mentenanta, atelier mecanic si atelier electric;
Stabileste prioritatile zilnice impreuna cu echipa operationala;
Mentine si actualizeaza planul de mentenanta pe toata fabrica;
Planifica intretinerea, controlul si procedurile pentru reparatia echipamentelor de lucru cat si intocmirea fiselor de mentenanta pentru fiecare utilaj;
Stabileste solutiile adecvate pentru remedierea defectiunilor aparute in procesele de productie cat si necesarul logistic / de personal necesar realizarii lucrarilor;
Verifica modul cum sunt realizate reviziile tehnice, care este nivelul de pregatire si calitate a interventiilor realizate;
Stabileste necesarul de piesele de schimb si materialelor pentru lucrarile de mentenanta;
Monitorizeaza respectarea normativelor de mentenanta pentru echipamentele si instalatiile din dotare;
Sustine noi metode pentru optimizarea muncii echipelor sectoarelor de activitate din subordine;
Participa la evaluarea si rezolvarea problemelor de mentenanta si asigura implementarea programului de mentenanta;
Analizeaza si stabileste planul de reparatii al echipamentelor in functie de planul de productie;
Ofera asistenta tehnica sefilor de echipa cat si sefilor de departamente in probleme legate de mentenanta;
Realizeaza comenzile pentru mentenanta catre contractori, monitorizeaza executia lucrarilor, verifica termenele pentru functionare;
Realizeaza punerea in functiune a noilor echipamente cat si modernizarea echipamentelor din intreprindere;
Asigura documentatia, economica cat si materiala pentru intretinere, reparatii, automatizari si mecanizari;
Asigura executarea lucrarilor de calitate pentru intretinere, reparare, modernizare, mecanizare si automatizarea echipamentelor si a utilajelor;
Se asigura ca se respecta politica de management integrat, calitate, mediu, securitate si sanatate in munca;
Raspunde de instruirea angajatilor departamenului de mentenanta;
Defineste, implementeaza si urmareste proiectele de investitii / optimizari referitoare la departamentul de mentenanta;
Coordonareaza executararea lucrarilor realizate de firmele externe de servicii;
Responsabil cu imbunatatirea continua a echipamentelor din sectiile de productie;
Responsabil de incadrarea in bugetul de mentenanta cat si mentinerea stocurilor de echipamente din magazii la un nivel optim;
Responsabil de urmărirea si reducerea consumurilor de costuri indirecte;
Responsabil de analiza necesarului de instruire al personalului din subordine cat si mentinerea unui nivel de instruire ridicat al echipelor de mentenanta;
Realizeaza strategia de mentenanta pentru toata fabrica;
Se asigura de introducerea corecta a datelor in sistem cat si realizarea corecta si la timp a rapoartelor zilnice / lunare / anuale.

CERINTE

Studii superioare cu specializare in: Inginerie / Mecanica / Electromecanica;
Experienta de minim 2 ani pe o pozitie de Manager Mentenanta;
Experienta minim 5 ani in domeniul mentenantei;
Cunostinte de automatizari industriale – constituie avantaj;
Cunostinte minime legate de bugete;
Limba straina: Engleza nivel avansat;
Operare calculator : pachet MS (Word, Excel, PP).

BENEFICII OFERITE

Va invitam sa ne transmiteti CV-ul dumneavoastra pe adresa de e-mail: recrutare@psihoselect.ro.

Psihoselect este compania de consultanţă în resurse umane cu o experienţă de peste 10 ani pe piaţa din România. Asistăm firmele în proiecte de recrutare şi selecţie de personal pentru poziţii de top şi middle management.