Manager Magazin companie de telefonie mobila

Sc Smart Hr Srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cerinte de recrutare:
Experiență de minim un 1 an pe poziția de Manager magazin pentru o companie din domeniul telecomunicațiilor
Cunoștințe operare PC
Bune abilități de comunicare
Constituie avantaj experiența în domeniul vânzărilor de servicii

Beneficii:
Pachet salarial motivant
Bonusuri
Program de munca în ture

CERINTE

- se asigurade indeplinirea obiectivelor de vanzare zilnice/saptamanale/lunare
- Se asigura ca obiectivele de vanzare zilnice/saptamanale/lunare sunt cunoscute de agenti
- Monitorizeaza activitatile de vanzare si operationale din locatie
- se asigura ca subordonatii isi indeplinesc target-ele, sarcinile si respecta responsabilitatile setate
- este responsabil de training-ul de vanzare, operational si proceduri al agentilor noi (program de inductie stabilit impreuna cu directorul de vanzari)
- se asigura ca promotiile, serviciile sint cunoscute si asimilate de toti agentii din magazin –verifica periodic nivelul cunostintelor in ceea ce priveste promotiile
- urmareste o implementare eficienta si productiva a produselor si serviciilor noi din portofoliu
- motiveaza constant subalternii in vederea indeplinirii obiectivelor de vanzari si a dezvoltarii in cadrul echipei
- se asigura ca echipa lucreaza intr-un climat productiv, competitiv
- cosntientizeaza si isi asuma performanta slaba a agentilor , concepe si executa un plan pentru cresterea
- propune actiuni, idei in scopul atingerii obiectivelor magazinului si se asigura de implementarea lor
- este responsabil de mercantizarea magazinului – flyere, postere, ceiling hangere, voblere, liste preturi panou, liste preturi magazine, fise de vanzare – ca toate sunt cele din promotiile actuale si nu este expus niciun material informativ expirat
- se asigura ca procedura de lucru operational si procedura de lucu de vanzare este respectata
- raspunde de rezolvarea problemelor operationale – ofera support agentilor din magazin in rezolvarea problemelor operationale in acelasi timp si incurajeaza autonomia fiecarui agent in solutionarea acestora

Bine ai venit! Ai ajuns in universul joburilor inteligente! SMART HR ofera de 15 ani servicii integrate de resurse umane. Esti in cautarea unei provocari sau a unei schimbari? Ai vrea un job in Cluj Napoca sau in alt oras al tarii? Poti sa ne spui despre cariera la care visezi si sa ne trimiti un CV la andra@smart-hr.org sau la recrutare@smart-hr.org pentru a intra in baza de date. Consultantii nostri te asteapta cu mai multe detalii la nr. de tel. +40 758 248 444 / +40 749 055 025 sau te asteptam pe www.smart-hr.org.