Manager Logistica Departament Food - Nonfood

HUMANGEST GROUP SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Punerea in aplicare a obiectivelor si politicii companiei, respectand strategiile de conducere;
Asigurarea desfasurarii cursive si eficiente a departamentului pe baza indicatorilor de performanta definiti;
Planificarea costurilor departamentului;
Dezvoltarea departamentului (proces, angajati) pentru continua imbunatatire a rezultatelor;
Respectarea standardelor de calitate si servicii;
Asigurarea derularii activitatilor conform legislatiei in vigoare, a procedurilor de audit si a liniilol directoare.
Raportare catre Managerul de Logistica.

CERINTE

Pentru unul dintre clientii nostrii, o companie multinationala, suntem in cautarea candidatilor ideali pentru ocuparea postului de Manager Logistica Food - Nonfood

Studii superioare sau o calificare echivalenta intr-unul din domeniile: logistica, managementul materialelor sau economia intreprinderii;
Minim 3 ani de experienta profesionala in lucrul cu procese logistice;
Experienta de conducere in logistica sau in gestionarea fluxului de marfuri;
Cunoasterea legilor/ normelor relevante;
Cunostinte de limba engleza nivel mediu;
Cunostintele de limba germana constituie un avantaj;
Capacitati analitice, orientare catre proces si foarte bune abilitati inter-relationale;
Performanta si constientizarea costurilor;
Mobilitate, flexibilitate;
Rezistenta la stres;
Automotivatie pentru dezvoltare profesionala;
Permis de conducere categoria B.

HUMANGEST GROUP va pune la dispozitie o gama variata de servicii: recrutare si selectie de personal atat pe perioada nedeterminata cat si determinata, in toate domeniile de activitate si pentru orice fel de calificari si nivel de experienta, administrarea contractelor de munca temporara, formare si integrare profesionala.