Manager de raion in hypermarket - CLUJ-NAPOCA

iQuest Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru, un actor important al pietei de mare distributie din Romania, urmareste sa isi deschida in 2006 un nou magazin la Cluj-Napoca.

Suntem in cautarea primei linii de manageri a viitorului magazini - managerii de raion.
Acestia vor fi subordonati din punct de vedere ierarhic managerilor de departament si vor fi responsabili de activitatea raionului propriu din patru puncte de vedere: comercial, management, gestiune si logistica.

Cei mai buni candidati selectionati vor avea posibilitatea de a a-si construi o cariera intr-unul din cele mai dinamice firme din marea distributie, si vor putea aspira la pozitii in echipa de conducere a grupului in Romania

CERINTE

Candidatul ideal are urmatorul profil:
- persoana energica si pragmatica, cu disponibilitate pentru un program prelungit;
- spiritul comercial este una din calitatile sale cheie. Experienta in domeniul comertului constituie un avantaj;
- persoana deschisa catre clienti si catre colegi. Experienta intr-un post de conducere constituie un avantaj;
- cunoaste instrumentele de baza de mangement al afacerilor. Stie sa utilizeze un PC in sistemul Windows precum si Microsoft Office;
- stapanirea limbii franceze intr-un mediu profesional constituie un avantaj.