Junior System Engineer

EBS Romania

29-11-2010 | EXPIRA LA 05-12-2010

Job expirat

RESPONSABILITATI

- asigura monitorizarea, urmarirea, rezolvarea problemelor tehnice interne pe baza unui sistem de ticketing, conform procedurilor de organizare interna
- responabila de monitorizarea retelei de calculatoare
- IT technical support – fiind persoana de contact ptr orice aspect tehnic din firma
- configurarea, instalarea, administrarea, mentenanta retelei de calculatoare (IP si Telephony system)
- mentenanta pentru echipamentele electornice din firma


CERINTE

Windows family of operating systems (Professional) – nivel mediu
Windows family of operating systems (Server) - nivel incepator
Windows domain services (DNS, Active Directory, etc.). – nivel inceptor
Red Hat Linux administration and services (RPM, Cron, other basic services, Postfix , Sendmail ) - nivrel incepator
General Hardware installation and troubleshooting - nivel avansat
Email subsystems and protocols (SMTP, IMAP, POP) - nivel incepator
Basics of networking concepts and protocols (OSI Model, TCP/IP) - nivel mediu
Basic telecommunications concepts and protocols (SIP, H323, etc.) - nivel incepator
Entreprise applications and services (Veritas Backup Exec 10, Data Protection Manager 2007 or 2010 etc).
MS SQL 2005 or 2008 Administration – nivel incepator
Cunoasterea limbii germane la nivel avansat

Persoana organizata, motivata, analitica, proactiva in a invata lucruri noi, avand abilitatea de a lucra sub presiune, cu atitudine pozitiva, placandu-i sa lucreze in echipa


DESCRIEREA FIRMEI

Compania are cele 3 sedii principale in zona centrala a Clujului si filiale in Brasov si Sibiu
- Fondata in 2000, a cunoscut o constanta ascensiune, inregistrand cresteri semnificative ale cifrei de afaceri de la an la an � 6 mil eur in 2009.
- Locul 1 (2008) in �Topul celor mai buni angajatori din Romania� dintre firmele clujene.
- In prezent echipa numara peste 290 de angajati, cu media de varsta 30 de ani, fiind formata atat din IT-isti la in-ceput de drum cat si din programatori cu experienta relevanta in dezvoltare software.
- Divizia Internationala EBS deruleaza proiecte mari si de durata cu parteneri ca Cirquent/BMW, DCCS/Daimler Chrysler, Dornier/Ford, BASF, SAP, Haufe-Lexware, GIP, Hansalog, Annotext, Meacon, AOK, Bertelsmann.
- Divizia Nationala EBS dezvolta, vinde, implementeaza si ofera consultanta pentru: solutiile SAP, produsele pro-prii Clarvision ERP & Clarvision Salarizare, precum si pentru produsele Clarvision CRM & Clarvision BI � solutii dezvoltate in parteneriat cu Microsoft, respectiv Oracle.
- Compania EBS Romania are parteneri strategici cu nume mari din industria IT: SAP, IBM, Microsoft, Oracle.


VALORILE ORGANIZATIONALE

EBS este o experienta (profesionala) de viata!
EBS breveteaza propriul stil de conducere!
EBS respecta si incurajeaza dreptul la viata privata!
EBS se exprima liber!
EBS ia atitudine fata de atitudine!


Vizitati-ne pe: www.ebs.ro
/ www.ebsromania.com