Junior Recruiter

AGORA Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Acordă sprijin în organizarea proceselor de recrutare și selecție
Propune mesaje pentru abordarea candidaților pasivi
Identifică și contactează candidații care corespund cerințelor postului în urma analizei CV-urilor din baza de date și Linkedin
Desfășoară interviuri telefonice structurate
Realizează rapoartele de evaluare
Menține o relație pozitivă cu toți clienții și colaboratorii

CERINTE

Absolvent de studii superioare (preferabil Psihologie) sau masterand
Limba engleză la nivel avansat
Interes real pentru domeniul HR, în special recrutare si selecţie
Cunoştinţele în domeniul IT reprezintă un avantaj (deoarece majoritatea recrutărilor sunt desfăşurate de noi în acest domeniu)
Disponibilitate pentru program full time (8 ore/zi)
Atitudine pozitivă, iniţiativă, spirit de echipă

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea de a începe o carieră în domeniul IT Recruitment
Dezvoltare personală și profesională prin coaching și workshopuri
Salar fix si bonusuri trimestriale în funcție de performanță

AGORA Consulting își caută un nou coleg pentru divizia de recrutare, care să ni se alăture ca Junior Recruiter.

Recrutările sunt desfășurate în proporție de aproximativ 75% pentru domeniul IT (Software developeri), ocazional se desfășoară proiecte și pentru alte domenii (Vânzări, Management, Financiar etc).

A fi parte din echipa noastră înseamnă în primul rând aderarea la o viziune. Viziunea noastră este “Să fim din ce in ce mai mult noi insine si sa facem ce ne aduce pace si bucurie. Sa ne traim talentele si vocatia, fiind noi insine si punându-ne darurile in slujba celorlalti”

Suntem o echipă de 8 oameni și căutăm un coleg/o colegă, care să vrea mai mult decât un simplu job. Petrecem mult timp împreună în afara programului de lucru: sărbătorim aniversări, ne ducem la film, luăm masa în oraș, organizăm workshopuri gratuite etc.