Junior Aftermarket Analyst

AGORA Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul este Subordonat Managerului de Achizitii Piese si implica urmatoarele sarcini:
- dezvoltarea segmentului Aftermarket
- analiza vanzarilor, pe grupele de produse specifice pe care este responsabil
- intocmirea de propuneri catre managerul de departament cu privire la dimensiunea grupei de produse
- intocmirea de propuneri cu privire la alegerea furnizorilor
- gestionarea relatiilor cu furnizorii de piese;
- transmiterea si urmarirea comenzilor;
- negociere oferte;
- mentinerea relatiei cu furnizorii;
- identificarea potentialilot furnizori;
- colaborarea cu toate punctele de lucru ale firmei.

CERINTE

- studii superioare tehnice sau economice;
- experienta in domeniul de achizitii piese auto sau gestiune stoc este considerat un avantaj
- cunostinte temeinice de operare PC: Word, Excel, Internet;
- limba engleza – nivel avansat ( cunoasterea limbii germane constituie un avantaj);
- abilitati de comunicare, negociere, persuasiune;
- persoana organizata, atenta la detalii.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant;
- posibilitatea de dezvoltare a carierei intr-o echipa de profesionisti

AGORA Consulting asista compania EVW Holding, dealer exclusiv de camioane DAF, in selectia pentru postul de Junior Aftermarket Analyst.

EVW Holding SRL este o societate comercială mixtă româno-olandeză organizată în 5 departamente funcţionale, cu un capital social de 6,58 mil RON şi o cifră de afaceri estimată pentru sfârşitul anului 2011 de peste 293 mil RON. Domeniile principale de activitate ale companiei sunt:
-comercializarea autovehiculelor DAF noi în România
-comercializarea pieselor de schimb DAF
- asigurarea activităţii post-vânzare pentru autocamioane noi şi second hand (reparaţii, garanţii, etc.)
- comercializarea de anvelope pentru autocamioane şi autoturisme
- comercializarea camioanelor rulate