JAVA SOFTWARE DEVELOPER/GERMANA AVANSAT/SIBIU-CLUJ

HR Advisor

Job expirat

RESPONSABILITATI

- analiza, design, dezvoltarea si implementarea de aplicatii software conform specificatiilor, la standardele de calitate si de per-formanta impuse de conducerea firmei.
- furnizarea de solutii eficiente la problemele de programare, care sa respecte standardul de programare corespunzator departamentului si modulului in care lucreaza, pentru a asigura fluenta activitatii de dezvoltare software.
- comunicarea cu clientul

CERINTE

- cunoasterea foarte buna a tehnologiilor Java (JDK , J2EE, Tomcat, Struts)
- experienta in lucrul cu sistemele de gestiune a bazelor de date
- experienta in dezvoltarea de aplicatii software utilizand tehnologiile enumerate mai sus
- cunostinte foarte bune de limba germana
- cunostinte foarte bune de limba engleza

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea de a lucra pentru clienti importanti din piata germana.
Implicarea in proiecte mari, de lunga durata.
Traininguri de specialitate – dupa caz.
Mediu de lucru stimulativ, dotari tehnice de ultima generatie.

Consultanta in domeniul resurselor umane: recrutare si selectie de personal, evaluarea personalului, analiza organizationala, administrare si payroll.