Java Developer

SC LIVERAIL ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Programare aplicatii Java (client server) peste protocol HTTP cu cerinte minime foarte stricte legate de numarul de conexiuni pe secunda ( > 2500 req/s ) si timpi de raspuns sub 200 ms.

Calitati:
- Atitudine pozitiva si calitati de lucru in echipa ;
- Interes pentru tehnologiile noi ;
- Atentie mare la detalii ;
- Responsabil, capacitatea si dorinta de a invata rapid lucruri noi ;

CERINTE

- Minim 3 ani de experienta in programare Java (core internals).
- Programator cu un background de progamare sistem Unix/Linux care sa cunoasca functionarea intima a acestor sisteme (IPC, signals, threads).
- Gandire analitica, profesionist, productiv si orientat spre dezvoltarea unui produs performant, eficient si de calitate.
- Cunostinte avansate protocoale L4 (TCP/IP) si L7 (HTTP).
- Cunostinte avansate SQL.
- Nivel de engleza avansat.

Contituie un avantaj :
• cunoasterea Apache Hadoop sau sisteme bazate pe Map Reduce.
• cunoasterea unui proces ETL (Extract, Transform, Load).
• Cunostinte avansate legate de DW (Data Warehousing), baze de date columnare (Infobright)

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv, in functie de profil si performante.
- Asigurare de sanatate privata.
- Posibilitate pachet relocare in Cluj-Napoca pentru candidatii ideali.
- Mediu de lucru tanar si profesionist.
- Alte facilitati.

DESCRIEREA FIRMEI

Prelucrare software