J2EE DEVELOPPER

PI Technologies

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Candidatul selectat va avea ocazia sa lucreze la proiecte de o complexitate medie-mare in cadrul unei echipe sub indrumarea unui manager de proiect.
- Postul necesita o cunoastere buna a cerintelelor de programare impuse de noile tehnologii, precum si bune capacitati de organizare si analiza, rigoare si spirit de initiativa.
- Lucru intr-o echipa tanara si dinamica.

CERINTE

2-3 ani de experienta in domeniu din care cel putin un 1 an in JAVA

Competente cerute

- Cunostinte UML - OOP
- JAVA : baze de date, JSP, servlets
- Servere de aplicatii : Tomcat
- Servere web: Apache
- IDE: Eclipse
- Base de date : Oracle
- OS : Linux, Windows

Competentele urmatoare sunt un plus: RMI CORBA, ANT, C/C++, orice alt server de aplicatii, WTP,Java Server Faces, alte frameworkuri Java.

Orice certificare legata de JAVA este un plus : Brainbench, SUN etc.

Bun nivel in engleza sau franceza

BENEFICII OFERITE

Oferta (bonusuri, beneficii):
Se ofera un pachet salarial foarte interesant + avantaje + prime, cadru de lucru placut

Postul oferit permite integrarea une echipe de programare in cadrul unui proiect de dezvoltare a une aplicatii web in Java.

Compania noastra va ofera posibilitatea de a va lucra si va forma in cele mai noi tehnologii utilizate in domeniu.
Compania ofera suport pentru obtinerea certificarilor in domeniu.

DESCRIEREA FIRMEI

Serviciu si calitate in slujba clientilor nostrii.

Societate specializata in noile technologii, PI TECHNOLOGIES se dezvolta urmind TREI PRINCIPII FUNDAMENTALE:

* Expertiza tehnologica : PI Technologies pune o parte semnificativa din resursele sale in formarea colaboratorilor si in construirea unui grup important de experti prin reteaua sa de parteneri.

* Solutii aplicative: PI Technologies se pozitioneaza pe piata noilor tehnologii, prin dezvoltare de solutii technologice si aplicative, care se completeaza pentru a constitui oferta globala.

* Responsabilitate manageriala : Spiritul de ¿ intreprindere ¿ este o valoare fundamentala la care adera toti colaboratorii societatii, responsabili si implicati in reusita proiectelor la care participa.