IT Manager (SAP)

HUMANGEST GROUP SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Testarea si implementarea de noi functionalitati in SAP
Implicare si participare la rezolvarea problemelor în SAP
Administrarea conturilor de useri in SAP
Scolarizarea angajatilor din logistica in SAP sau alte sisteme de prelucrare a datelor
Asigurarea si controlul rapoartelor pentru Controlling;
Suport hardware si retea;
Raportare catre Directorul General de Logistica.

CERINTE

Pentru unul dintre clientii nostrii, o puternica companie multinationala, suntem in cautarea candidatului ideal pentru postul de IT Manager.

Studii în domeniul IT sau experienta profesionala echivalenta;
Experienta in lucrul cu procese logistice;
Cunostinte de limba engleza si/sau germana;
Cunostinţe SAP R/3MM, WM, SD;
Bune competente sociale (amabilitate, integritate, respectarea standardelor de calitate);
Competenta analitica si conceptuala;
Capacitate de solutionare a situatiilor dificile;
Flexibilitate, abilitati de comunicare;
Capacitate de impunere;
Rezistenta la stres;
Automotivatie pentru dezvoltare profesionala.

HUMANGEST GROUP va pune la dispozitie o gama variata de servicii: recrutare si selectie de personal atat pe perioada nedeterminata cat si determinata, in toate domeniile de activitate si pentru orice fel de calificari si nivel de experienta, administrarea contractelor de munca temporara, formare si integrare profesionala.