IT Manager - Cluj Napoca

PSIHOSELECT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Psihoselect asistă o companie naţională specializată în fabricarea cărămizilor, ţiglelor şi a altor produse pentru construcţii din argilă arsă, în procesul de recrutare şi selecţie pentru poziţia de:

IT MANAGER
Locatia: CLUJ NAPOCA

Responsabilităţi:

• Dezvoltă proceduri şi bune practici în cadrul companiei, oferind inclusiv suport şi ghidaj către angajaţii companiei, în domeniul IT;
• Dezvoltă şi planifică sisteme şi proceduri IT;
• Implementează proceduri şi politici de IT, inclusiv pe partea de standard, securitate, provizionare şi menţinerea confidenţialităţii datelor;
• Evaluează nevoile şi aşteptările din cadrul companiei împreună cu managerul;
• Coordonează şi supervizează inventarierea tuturor produselor IT din cadrul companiei;
• Coordonează activităţi de instalare şi testare a componentelor IT achiziţionate;
• Integrarea sistemelor IT pentru o funcţionare corespunzătoare şi pentru facilitarea circulării informaţiei în companie;
• Oferirea de IT security;
• Oferirea de IT suport pentru utilizatorii interni ai companiei;
• Implementarea unui sistem de ticketing în cadrul companiei;
• Asigurarea securităţii tuturor produselor IT din cadrul companiei.

CERINTE

• 5 ani experienţă anterioară pe posturi de IT suport, Sysadmin, DBA etc.
• Studii superioare în domeniul IT;
• Limba engleză – nivel avansat
• Viziune de ansamblu asupra necesităţilor IT din cadrul companiei;

BENEFICII OFERITE

Pentru mai multe informaţii:
Cristina Cherecheş
HR PROJECT MANAGER
Mobile: 0753.300.328
Tel:004-0264-432386 / 411235

Psihoselect este compania de consultanţă în resurse umane cu o experienţă de peste 10 ani pe piaţa din România. Asistăm firmele în proiecte de recrutare şi selecţie de personal pentru poziţii de top şi middle management.