Internship resurse umane /psihologie

Cabinet Individual de Psihologie Ioana Suciu

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ce activităţi presupune intershipul ?

Conceperea, organizarea şi promovarea unor evenimente specifice (training-uri, work-shopuri, grupuri de dezvoltare personală etc);
Identificarea şi implementarea unor metode şi strategii de promovare a activităţilor cabinetului;
Aportul cu idei la conceperea şi realizarea evenimentelor care se desfasoara in cadrul cabinetului;
Gestionarea relaţiilor cu clienţii şi înregistrarea datelor clienţilor în bazele de date;
Planificarea, organizarea şi realizarea interviurilor pentru recrutarea noilor candidaţi.

CERINTE

Noi NU CEREM experienţă, ITI OFERIM ! Dacă eşti student sau ai studiile terminate şi ESTI PASIONAT de domeniul Resurse Umane/PSIHOLOGIE, atunci ai ocazia să îţi pui în practică cunostiintele şi să înveţi şi mai multe lucruri noi prin Internshipul de Resurse Umane/Psihologie din cadrul cabinetului nostru.

Internshipul se desfăşoară pe perioada 15 Mai – 15 Iulie 2013.

Ce căutăm?

Seriozitate, creativitate, flexibilitate, spontaneitate, entuziasm;
Atitudine proactivă, cooperantă, abilităţi de lucru în echipă;
Capacitate de analiză şi spririt oraganizatoric;
Cunoştinţe şi abilităţi de operare PC (Microsoft Office, Internet);
Cunoştinţe de limba engleză - nivel mediu.

BENEFICII OFERITE

Răsplata noastră?

Posibilitatea de a lucra într-un mediu tânăr, dinamic şi plăcut;
Oportunitatea de a experimenta elementele teoretice învăţate, într-un mediu în care eşti liber a-ţi exprima creativitatea şi spiritul inovator;
Perfecţionare în domeniu şi dezvoltare personală;
Experinţă în domeniul Resurselor Umane/Psihologie;
Feed-back constructiv cu privire la activităţile întreprinse;
Completarea orelor de practică;
La cerere, eliberăm şi o scrisoare de recomandare.

Cabinet psihologic acreditat de Colegiul Psihologilor din Romania in specializarile psihologie clinica, psihologia muncii, psihologia transporturilor si psihologie pentru aparare si securitate nationala va ofera evaluari psihologice, consultatii psihologice, grupuri de suport , stagii de practica in HR si psihologie , avize port /arma , avize angajare, avize permis auto, coaching , dezvoltare personala, consultanta in resurse umane.