Internship in Resurse Umane

Cabinet Individual de Psihologie Ioana Suciu

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cabinet individual de psihologie, cautam o persoana pasionata de domeniul resurselor umane, dornica sa invete si sa acumuleze informatii noi si sa se dezvolte pe plan personal si profesional.
Participantul va avea posibilitatea sa acumuleze notiuni teoretice, dar si sa realizeze activitati practice, interactive.

In cadrul internship-ului, va veti ocupa de:
- conceperea de materiale pentru desfasurarea unor traininguri si workshop-uri in HR;
- dezvoltarea de programe pentru Mediul de Afaceri;
- realizarea unor baze de date in vederea demararii unui program de recrutare;
- consultanta in domeniul resurselor umane.

Activitatile se vor desfasura in cadrul cabinetului, timp de 2 luni, 4 ore/ zi, in intervalul 10-19 (programul final se va stabili in functie de preferintele aplicantului).

Internship-ul este GRATUIT.

CERINTE

- nu e necesara experienta in domeniu, ci doar pasiunea si motivatia de a dezvolta o cariera in HR;
- prezinta un avantaj persoanele care cunosc limba engleza la nivel conversational;
- abilitati de comunicare si lucru in echipa;
- cunostinte de utilizare a calculatorului (MS Office si internet);
- management eficient al timpului si abilitati organizatorice;
- seriozitate, responsabilitate.

BENEFICII OFERITE

- experienta de lucru sub indrumarea unui specialist;
- la sfarsitul stagiului, se poate primi, la cerere, o adeverinta de practica si/ sau o recomandare pentru un loc de munca.

Cabinet psihologic acreditat de Colegiul Psihologilor din Romania in specializarile psihologie clinica, psihologia muncii, psihologia transporturilor si psihologie pentru aparare si securitate nationala va ofera evaluari psihologice, consultatii psihologice, grupuri de suport , stagii de practica in HR si psihologie , avize port /arma , avize angajare, avize permis auto, coaching , dezvoltare personala, consultanta in resurse umane. Va asteptam de la luni pana vineri intre orele 9-19 pe str Motilor nr 35 , ap 1b.