INGINER VANZARI PROFIL MECANIC - COMPANIE MULTINATIONALA

iQuest Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Contactarea potentialilor furnizori/distribuitori de gaz;
- Ofertarea de echipamente si sisteme de contorizare a gazului;
- Transmiterea cererilor de oferta, actualizarea bazei de date;
- Colectarea de informatii si intocmirea de rapoarte specifice;
- Discutarea de clauze tehnice si comerciale;
- Preluarea rezolvarii reclamatiilor privind calitatea produselor.

CERINTE

Rolul acestei persoane va fi de a contacta companiile de distributie gaz si de a promova produsele firmei.

Candidatul potrivit va avea:

- studii superioare tehnice (Facultatea de Mecanica);
- experienta dovedita de minim un an in vanzarea de tip business to business;
- capacitate de incadrare în termene si de gestionare timpului;
- cunostinte de operare PC;
- carnet auto categoria B - obligatoriu;
- gandire analitica si capacitate de sinteza;
- abilitati deosebite de comunicare;
- disponibilitate pentru deplasari (peste 50%);

BENEFICII OFERITE

- Un mediu de lucru modern intr-o companie de succes;
- Posibilitati reale de dezvoltare profesionala;
- Pachet complet de beneficii (masina, telefon, laptop, bonusuri, salariu fix + comision).

iQuest Consulting este o firma de consultanta in management cu o experienta bogata in domeniul recrutarii. In portofoliul nostru de clienti se numara nume importante pe plan european.

Clientul nostru este lider mondial in productia si proiectarea echipamentelor de contorizare a energiei electrice, gazului, apei si a energiei termice.
iQuest Consulting recruteaza in aceasta perioada - INGINERI VANZARI PROFIL MECANIC - pentru Departamentul de Vanzari.

Biroul iQuest din Bucuresti a fost creat in anul 2000 dintr-o echipa de consultanti proveniti din firme multinationale de consultanta. Reteaua iQuest mai cuprinde birourile din Paris, Luxemburg si Budapesta. La acestea se adauga o divizie de dezvoltare software cu sedii la Cluj-Napoca, Brasov, Bucuresti, Budapesta si Frankfurt.