Inginer vanzari (electrice) - Cluj

PERSPECTIVE Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o firma multionationala cunoscuta care proiecteaza, produce si comercializeaza Sisteme Electrice Integrate. Produsele lor se adreseaza mai multor sectoare: rezidential, tertiar & industrial si de iluminare.
Datorita dezvoltarii activitatii cautam persoana dinamica si motivata pentru job-ul:
Inginer Vanzari - Cluj

Obiective
- Asigurarea indeplinirii obiectivelor de vanzari din zona de competenta.
- Monitorizarea pietei, identificarea aplicatiilor si finalizarea activitatilor de vanzare, acordand o atentie speciala promovarii sistemelor complete.
- Implementarea politicii de vanzari si promovarea produselor in concordanta cu indicatiile comunicate de managementul local.

Atributii
- Pregatirea vizitelor in scopul vanzarii (identificarea specificului clientilor), programarea activitatii (vizite regulate etc..) si raportarea activitatii;
- Indeplinirea activitatilor de promovare/vanzare catre utilizatorii finali (instalatori, tablotieri, proiectanti, arhitecti, revanzatori) si asigurarea unui nivel adecvat al serviciilor catre acestia;
- Pregatirea, organizarea si punerea in practica a intalnirilor cu grupuri de utilizatori, transferand catre acestia conceptul global al serviciilor;
- Asigurarea catre clienti a informatiilor tehnice in vederea implementarii solutiilor;
- Supravegherea contractelor prin folosirea sistemelor informatice (CRM / SAP) si mentinerea informatiilor la zi.

CERINTE

- Minim 2 ani experienta in vanzari; obligatoriu experienta in domeniul electrice;
- Studii superioare de preferat cu profil tehnic;
- Cunoscator al limbii Engleze sau Italiana, la nivel conversational;
- Cunostinte operare PC- MS Office, SAP prezinta avantaj;
- Persoana organizata, de incredere, motivata si serioasa;
- Dorinta de a-si construi o cariera pe termen lung in aceasta companie;
- Foarte bune abilitati de negociere si comunicare;
- Carnet de conducere, categoria B.
- Orientat catre obtinerea de rezultate, cu initiativa si responsabil;

BENEFICII OFERITE

Conditii de munca foarte bune, salariu competitiv.

Toate aplicatiile sunt strict confidentiale

We are a young and dynamic team, experienced professionals able to understand and fulfill the needs of the customers

We have a change-management approach.

We commit ourselves to assist our clients in making the most suitable choice for the organization and to respond to their long-term requirements.

We believe that is essential to be honest with our clients and give them a realistic and feasible feedback regarding their requests and expectations.

We fill the need for Ethics, Innovation, Proficiency and Enthusiasm.