INGINER VANZARI

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Impreuna cu clientul nostru - o cunoscuta companie germana ce comercializeaza sisteme industriale - suntem interesati de o colaborare pe termen lung. Persoana pe care o cautam are posibilitate de specializare si de a face cariera in cadrul firmei.
Incurajam spiritul de initiativa si apreciem oamenii cu idei noi.
Responsabilitati:
- Oferirea de consultanta tehnica clientilor;
- Ofertarea si urmarirea ofertelor;
- Negocierea preturilor cu clientii;
- Obtine si preia comenzi;
- Dezvolta retaua de clienti;
- Viziteaza clientii si pastreaza legatura cu acestia;
- Intocmeste rapoarte;
- Monitorizeaza activitatea concurentei pe piata;
- Participa la targuri si expozitii

CERINTE

- Absolvent al unei universitatii cu profil tehnic;
- Experienta In vanzare in domeniul tehnic este un avantaj;
- Cunostiinte bune de limba engleza - tehnic;
- Comunicativ, echilibrat,
- Abilitati de vanzare, adaptare si asimilare
rapida a cunostintelor in domeniul tehnic;
- Dinamic, flexibil, organizat, ambitios, atent, cu spirit de observatie;
- Dornic de a munci in echipa;
- Permis de conducere cat B.

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix + comision;
- Participare la cursuri, traininguri ?n strainatate;
- Telefon, leptop, masina de serviciu;
- Bonuri de masa.