Inginer vanzari

S.C. Energo Star S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

Promovarea echipamentelor Atlas Copco,
- Crearea si dezvoltarea continua a unui portofoliu de clienti,
- Elaborarea si ofertarea solutiilor adecvate conform nevoilor clientilor,
- Dezvoltarea relatiilor cu clientii actuali;
- Gasirea de noi clienti in aria de responsabilitate;
- Preocuparea permanenta pentru satisfacerea clientilor.
- Redactarea rapoartelor de activitate.

CERINTE

- Studii universitare tehnice;
- Experienta în domeniul vanzarilor constituie un avantaj;
- Buna cunoastere a pietei: concurenti, preturi, clienti etc.
- Cunostinte bune de limba engleza si cunoştinte de operare PC
- Persuasivitate, perseverenta si proactivitate;
- Autonomie si spirit de initiativa;
- Capacitate de negociere;
- Buna stapanire a metodelor si tehnicilor de vanzare;
- Disponibilitate pentru deplasari.
- Permis de conducere cat. B fara incidente.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant (fix + comision in functie de rezultatele obtinute);
Masina de serviciu.
Laptop si telefon de serviciu