Inginer Sistem pentru Zona Cluj

SC PLUS DISCOUNT ROMANIA SCS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- instalare hard si soft
- suport training oferit operatorilor PC in probleme legate de hardware si soft
- administrare PC cu Win NT/XP
- administrare sistem gestionare marfuri
- administrare case de marcat, inclusiv cantare electronice, scanere, aparate MDE
- pregatirea transferului de date la instalarea PC-urilor si a caselor de marcat

CERINTE

- cel putin 2 ani experienta in domeniul PC, in special in service utilizatori PC, scanere si case de marcat precum si gestionare marfuri
- experienta in utilizarea Windows NT4/2000, DOS, LAN si MS Office, XP
- cunostinte solide in conectarea PC-urilor la retea (Netware 4/5)
- cunostinte bune despre partea hard a PC-urilor si a caselor de marcat, precum si despre sisteme specifice comertului
- cunostinte de baza - baze de date SQL
- licenta in specializarea IT constituie avantaj
- mobilitate, disponibilitate, capacitate de a lucra sub stres
- carnet de ocnducere categoria B
- abilitatea de a lucra individual si in echipa
- cunoasterea limbii engleze sau a limbii germane

BENEFICII OFERITE

- procese de munca optime pe baza unor tehnologii de ultima ora
- loc de munca sigur si de viitor, intr-o companie de navergura si de succes
- o echipa tanara si motivata
- bune sanse de formare a unei cariere in domeniu
- salariu motivant

Suntem o retea de magazine de tip discount ce apartine concernului german Tengelmann, grup cu vechime si experienta la nivel mondial, avand in Europa nu mai putin de 3.600 de magazine si 37.500 de salariati.