Inginer service masini-unelte CNC

SC TOPPER EAST EUROPE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Elaboreaza diagnostice la masinile-unelte cu comanda numerica din punct de vedere electric si electronic;
Inlocuieste componente electrice si electronice si efectueaza reglajele necesare;
Instaleaza si pune in functiune masini-unelte cu comanda numerica;
Elaboreaza programe CNC pentru verificarea functionalitatii masinilor-unelte;
Intelege si modifica ladder-ul masinilor-unelte.

CERINTE

Experienta intr-un post similar;
Cunostinte de operare, programare, intretinere masini-unelte cu comanda numerica: cunoasterea parametrilor masinilor-unelte cu comanda numerica si procedura de modificare a acestora, cunoasterea modului de comunicare intre PC si calculatorul masinilor-unelte ;cunostinte privind modul de lucru PLC;
Cunostinte operare PC: Windows, Ms Office, Internet Explorer, Outlook;
Cunostinte de limba engleza la nivel conversational
Promptitudine, seriozitate, calm in relatiile cu clientii si colaboratorii;
Permis de conducere categoria B;
Disponibilitate pentru deplasari in tara si strainatate.

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant, tichete de masa;
Laptop, telefon mobil si masina de serviciu .

Topper East Europe srl este o companie olandeza cu sediul in Cluj-Napoca specializata in activitatea de service profesional si suport tehnic la masinile-unelte CNC Topper Tongtai instalate in Europa.
Actionarul majoritar este firma Topper Europe bv din Olanda.

Pentru mai multe detalii, va rugam sa consultati pagina de web: www.topper-europe.com