Inginer proiectant infrastructuri rutiere

Commodo - Resurse Umane

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie clujeană cu o activitate de 10 ani în domeniul infrastructurilor rutiere caută un inginer constructor pentru a aduce valoare în companie.

CERINTE

Cerințe, pe scurt:
- inginer constructor de drumuri și poduri
- limba engleză, nivel mediu
- permis de conducere, ctg. B
- experiență anterioară în domeniul proiectării

Cerințe, pe larg:
- licențiat/-ă în inginerie, Facultatea de Construcții, Specializarea Drumuri și Poduri
- cunoștințe de limba engleză de nivel cel puțin mediu (B1 conform CECRL)
- experiență anterioară în întocmirea de studii de fezabilitate, D.A.L.I. (documentație de avizare a lucrărilor de intervenție), proiecte tehnice, detalii de execuție (parte scrisa și parte desenată), acordarea de asistență tehnică de specialitate din partea proiectantului
- cunoașterea avansată a programelor specifice domeniului de proiectare (CAD, Civil, ARD, pachetul Office, MathCad)
- capacitatea de a susține/argumenta/dezbate documentație de specialitate (SF sau PT) în fața unei comisii de specialitate
- capacitatea de a oferi soluții tehnice de specialitate
- (constituie avantaj, dar nu e absolut necesară) abilitatea de a întocmi devize cu programe specifice
- (constituie avantaj, dar nu e absolut necesară) experiența în execuție
- în posesia permisului de conducere de categoria B
- disponibilitate pentru deplasări/delegații cu o durată de 2-3 zile
- disponibilitate pentru ore suplimentare

Atitudine:
- spirit de echipă
- capacitate de a socializa și de a menține o bună relație atât cu colegii, cât și cu clienții sau partenerii externi
- responsabilitate față de termenele asumate

În cazul în care vă consideraţi potrivit/-ă postului, vă încurajăm să vă trimiteţi CV-ul la adresa de email a firmei de recrutare: office@commodo.ro. Termenul limită nominal de considerare a candidaturilor este 25 martie 2016, dar noi vă încurajăm să trimiteţi CV-urile cât mai repede pentru că ele vor fi evaluate la scurt timp după ce au fost citite. În plus, dacă doriţi să fiţi contactat/-ă în cazul în care candidatura dumneavoastra nu va avea ca efect angajarea, vă rugăm să menţionaţi acest lucru în email-ul trimis; apoi, dacă este cazul unui refuz, noi vom reveni cu un refuz motivat.

Commodo se bucură de o experienta de peste 15 ani pe piața consultanței de resurse umane din Transilvania.