Inginer Mecanic Proiectare

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Titularul postului are rolul de a asigura aplicarea corectă a procedurilor operationale ale lucrărilor contractate.

- Activităti de proiectare si de urmărire a modului de implementare a proiectului pană la finalizare
- Analiza, conceptie si proiectare mecanica pe baza unei teme de proiect interna
- Stabileste solutia tehnica finala de comun acord cu departamentele care au comandat lucrarea
- Intocmeste lista de achizitii aferenta proiectului alocat
- Alcatuieste dosarul de executie conform procedurilor (format, continut)
- Corecteaza proiectele in format electronic si le arhiveaza
- Parcurge complet documentatia tehnica pentru tema de proiectare, identifica problemele, le solutioneaza si colaboreaza cu seful de productie in vederea aplicarii lor
- Gestioneaza complet tema de proiectare, lista achizitii, lista
materiale, dosar electronic
- Alege solutii tehnice optime si le implementeaza corect

CERINTE

- Absolvent de studii superioare cu profil mecanic
- Experienta min. 3 ani in proiectare sau productie
- Cunostinte desen tehnic avansat
- Cunostinte Solidworks
- Cunostinte CorelDraw, AutoCAD- constituie avantaj
- Capacitate de lucru in echipa
- Disponibilitate la efort
- Creativitate, interes pentru a dezvolta noi idei in domeniul productiei

BENEFICII OFERITE

Remuneratia se va negocia la interviu.

Conditii bune de lucru.