Inginer - Departament: Optimizare si Validare Procese

Terapia Ranbaxy

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmeste documentatia de calificare pentru echipamentele industriale (existente sau pentru cele noi achizitionate) si o reactualizeaza la nevoie
- Intocmeste documentatia de validare pentru procesele de producere a utilitatilor care pot afecta calitatea produselor medicamentoase (apa, aer etc) si o reactualizeaza la nevoie
- Participa si urmareste executia activitatilor/testelor de calificare si validare a echipamentelor, instalatiilor, utilajelor, echipamentelor industriale, respectiv proceselor de producere a utilitatilor care pot afecta calitatea produselor medicamentoase (apa, aer etc) din cadrul sectiilor de productie

CERINTE

- Studii superioare ¿ profil tehnic;
- Cunostinte solide de limba engleza si operare PC;
- Avantaj: cunostinte temeinice de mecanica, electrotehnica, electronica, calculatoare industriale, retele de calculatoare, automate programabile, inginerie si tehnica farmaceutica, GMP, legislatie farmaceutica.

BENEFICII OFERITE

Compania noastra ofera excelente posibilitati de dezvoltare a carierei profesionale, programe de training de un inalt nivel si un pachet salarial atractiv.

Terapia Ranbaxy este cea mai mare companie producatoare de medicamente generice din România.