Inginer de sistem

REHAU POLYMER SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Domeniul de activitate principal al aceastei pozitii se situeaza in domeniul 1st Level Support IT clasic, aceasta incluzand:
- oferirea de consultanta angajatilor pentru probleme specifice utilizatorilor de PC;
- administrarea sistemelor IT, inclusiv a retelei;
- acordarea de suport pentru mici proiecte in domeniul aplicatiilor IT;
- acordarea de suport in rezolvarea de probleme generale organizatorice si administrative.

CERINTE

Pentru departamenul nostru IT din Cluj cautam un Inginer de sistem. Candidatul ideal trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii:
- studii superioare tehnice sau economice;
- cunostinte solide de specialitate (hardware, retelistica, pachetul de programe Office, HTML, etc.);
- disponibilitate pentru deplasari in tara si strainatate;
- cunoasterea foarte buna a limbii germane sau engleze - CONDITIE OBLIGATORIE;
- capacitate de a lucra independent, responsabilitate;
- atitudine pozitiva, flexibilitate, dinamism, tenacitate;
- fire sociabila, cu dorinta de a invata permanent si capacitate de lucru in echipa.

BENEFICII OFERITE

- oportunitatea lucrului intr-o echipa tanara si dinamica in cadrul unui concern international;
- posibilitatea dezvoltarii pe plan profesional;
- pachet salarial atractiv.

Ca marca de renume, REHAU este leader-ul mondial in solutii pe baza de polymeri din domeniul constructiilor, industriei si constructiilor de automobile. Sistemele noastre va sustin zilnic, in orice situatie, cateodata chiar fara sa realizati, dar intotdeauna cu foloase maxime. In intreaga lume, in peste 170 de tari, 15.000 de angajati contribuie cu initiativa si competenta lor la dezvoltarea continua a intreprinderii de familie pe care o reprezinta REHAU.