Inginer de calitate

Commodo - Resurse Umane

Job expirat

RESPONSABILITATI

Denumirea postului: Inginer de calitate

Companie cu peste o mie de angajați, cu zeci de ani de experiență în domeniul metalurgic, ce dispune de capital străin - fiind afiliată unui grup international - și care se află la o distanță de până la 100 de km de orașul Cluj-Napoca caută un inginer pentru a asigura conformarea activității din fabrică la sistemul de calitate. La nevoie, persoana angajată va avea acces și la fonduri pentru relocare.

Atribuții:
-Coordonează activitățile de asigurare a calității, inclusiv:
-Întocmirea de documente interne și
-Managementul evenimentelor de calitate (nonconformitate, solicitări, nemulțumiri ale clientului și acțiuni de îmbunătățire)

CERINTE

Cerințele postului:
-licență în inginerie metalurgică, mecanică sau a materialelor
-experiență de 3-5 ani ca auditor ISO în industria automotivelor, a furnizorilor pentru industria de automotive sau în producție
-Abilități avansate de comunicare în limba engleză
-Disponibilitate de a călători în interes de serviciu în țară și peste hotare
-Cunoștințe detaliate despre managementul sistemelor de calitate
-Experiență în analiza deficiențelor de proces și de produs (în engleză: PFMA)
-Cunoștințe despre controlul statistic al procesului
-Experiență în pachetul Office
-(nu e necesară, dar constituie un avantaj) certificare de auditor ISO

Abilități personale:
-Analitice
-Interpersonale / de comunicare / de relaționare cu persoane din interiorul și din afara companiei / de a menține relații de serviciu
-Convingere și argumentare
-Atitutudine pozitivă, proactivă, atenție la rezultat

În cazul în care vă consideraţi potrivit(ă) postului de față, vă încurajăm să vă trimiteţi CV-ul la adresa de email a firmei de recrutare: office@commodo.ro. Termenul limită nominal de considerare a candidaturilor este 25 noiembrie 2016, dar noi vă încurajăm să trimiteţi CV-ul cât mai repede pentru că CV-urile vor fi evaluate la scurt timp după ce au fost primite și citite. În plus, dacă doriţi să fiţi contactat(ă) în cazul în care candidatura dumneavoastra nu va avea ca efect angajarea, vă rugăm să menţionaţi acest lucru în email-ul trimis; apoi, dacă este cazul unui refuz, vom reveni cu un refuz motivat.

TAGS: calitate, auditor, ISO, inginer, metalurgic, mecanic, materiale, automotive, producție

Commodo se bucură de o experienta de peste 15 ani pe piata consultantei de resurse umane din Transilvania.