INGINER CHIMIST

Exella Europe

Job expirat

RESPONSABILITATI

Exella Europe, lider pe piata est-europeana in domeniul fotogravurii chimice / fotodecupajului in metal, angajeaza INGINER CHIMIST.

Responsabilitati:

- analizeaza chimic diverse loturi de substante folosite in procesul de productie;
- semnaleaza conducerii situatiile in care substantele chimice nu corespund calitativ/cantitativ procesului de productie;
- trimite spre comanda substantele chimice necesare procesului de productie;
- realizeaza rapoarte privind utilizarea substantelor chimice in procesul de productie;
- realizeaza rapoarte de productie pe care le va prezenta periodic conducerii societatii;
- calculeaza reteta de fabricatie pentru fiecare produs realizat;
- urmareste incadrarea in consumurile specifice a materiilor prime pentru fiecare produs ce urmeaza a fi realizat;
- completeaza fisele de productie in programul informatic al societatii;
- propune solutii de imbunatatire a procesului de productie;
- raspunde de substantele chimice existente in depozitul societatii;
- realizeaza etichetarea corespunzatoare a substantelor chimice (atat a materiilor prime, cat si a deseurilor).

CERINTE

Cerinte:

- studii superioare de specialitate finalizate;
- cunostinte operare PC (pachetul MS Office);
- experienta intr-o pozitie similara constituie un avantaj;
- dorinta de perfectionare si dezvoltare profesionala;
- persoana organizata.

BENEFICII OFERITE

Oferim pachet salarial atractiv, oportunitati de promovare, precum si sansa de a lucra alaturi de o echipa tanara, dinamica si profesionista.

DESCRIEREA FIRMEI

www.exella.eu