Inginer asistenta tehnica

ELVSOFT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Elvsoft angajeaza inginer asistenta tehnica pentru clientii de gazduire internet pe platformele Linux si Windows.

Postul este la biroul nostru din Cluj-Napoca, cu norma intreaga (40 de ore pe saptamana).

Responsabilitati:
- ofera asistenta tehnica pentru clientii de gazduire internet prin email si telefon
- urmareste buna functionare a serverelor prin uneltele de monitorizare interna si remediaza eventualele defectiuni sau anunta un superior
- se implica in perfectionarea solutiilor tehnice si perfectionarea serviciilor in general

CERINTE

Candidatul ideal:

- are cunostiinte de administrare servere Linux si experienta cu cel putin doua dintre: apache, bind, exim/postfix/qmail, mysql/postgresql, openvz
- este pasionat de IT si internet
- are abilitati excelente de comunicare orala si in scris, in limba romana si in limba engleza
- are o personalitate deschisa, prietenoasa si optimista
- este serios si punctual

Reprezinta un avantaj:
- experienta cu cel putin o tehnologie de virtualizare: OpenVZ/Virtuozzo, XEN, VMware, Hyper-V
- experienta in administrarea Windows Server 2008, SQL Server, IIS
- experienta in utilizarea CPanel, Plesk, Enkompass

BENEFICII OFERITE

Beneficii:

- mediu de lucru placut care iti sustine dezvoltarea profesionala
- salariu competitiv, in functie de experienta
- concediu de odihna 21 de zile lucratoare pe an
- (eventualele) ore suplimentare platite
- prime anuale in functie de performantele companiei

Compania Elvsoft ofera asistenta tehnica 24 de ore din 24, 7 zile pe saptamana pentru serviciile de gazduire internet oferite prin Elvsoft si IntoVPS. Astfel echipa de asistenta trebuie sa asigure, prin rotatie, acoperirea tuturor orelor.