Inginer Aplicatii Cluj

Job Connect

Job expirat

RESPONSABILITATI

Job Connect, companie de recrutare si training locata in Sibiu, impreuna cu clientul sau, companie multinationala cu investitie straina, unul dintre cei mai mari producatori de tehnica de automatizare pe plan mondial cauta persoane pentru dezvoltarea retelei de vanzari in orasul Cluj, in vederea ocuparii postului de Inginer Aplicatii.

Persoana care va ocupa acest post va avea urmatoarele responsabilitati:

Realizarea planului pe zona aferenta, ocupandu-se de tot ceea ce insemana vanzari;
Identificarea potentialilor clienti si preluarea clientilor deja existenti;
Furnizarea informatiilor despre concurenta pe zona aferenta, despre activitatile acesteia;
Realizarea target-ului lunar;
Semnarea contractelor cu cei amintiti;
Identificarea reclamatiilor din teren;
Prezentarea de produse si monitorizarea comenzilor lansate;
Urmarirea si recuperarea sumelor neincasate de la clienti.

Zone alocate: Mures, Bistrita Nasaud, Satu Mare, Salaj, Cluj, Maramures.

CERINTE

Studii superioare tehnice: inginer electrotehnic, de preferat automatist;
Experienta ca si reprezentant vanzari, reprezinta un avantaj experienta intr-o companie de profil tehnic;
Limbi straine: limba engleza- nivel avansat, cunostintele de limba germana reprezinta un avantaj;
Permis de conducere categoria B;
Cunostinte operare PC: Ms Office;
Abilitati de prezentare si negociere;
Atitudine proclient.

BENEFICII OFERITE

Masina de serviciu;
Card de benzina, motorina;
Comison din vanzari;
Bonuri de masa;
Laptop;
Renegociere salariala dupa 6 luni de la angajare;
Training on the job, training despre companie, teambuilding.

Salariul fix se va discuta in cadrul interviului.

Data limita de primire a aplicatiilor: 02.11.2009, ora 12:00.

Firma Job Connect s-a nascut din dorinta de a face posibila intalnirea oamenilor meniti sa lucreze impreuna.

Oferim urmatoarele servicii:
- recrutare si selectie de personal;
- leasing de personal;
- training si consultanta;
- evaluare psihologica;
- solutii de finantare in HR.