Inginer achizitii (Cluj-Napoca)

Adecco Resurse Umane

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Achizitionarea de materiale de constructii;
- Identificarea de noi furnizori si mentinerea legaturilor cu acestia;
- Analiza preturilor prin comparatie si selectia furnizorilor care prezinta un bun raport calitata/pret;
- Organizarea activitatii de transport a materialelor;

CERINTE

Adecco recruteaza pentru clientul sau din Cluj-Napoca, o companie multinationala in domeniul constructiilor, persoane pentru postul de Inginer achizitii:

- Studii superioare tehnice;
- Experienta minim 2 ani in domeniul materialelor de constructii;
- Experienta in activitatea de achizitii/ cumparari;
- Cunostinte despre piata locala a furnizorilor de materiale de constructii;
- Cunoasterea limbii engleze la un nivel avansat;

Avand deschise peste 6.600 de birouri in 70 de tari ale lumii, Adecco este liderul mondial in domeniul resurselor umane ce ofera servicii de selectie si recrutare, gestiune de personal temporar sau permanent, calcul salarial si testare. Adecco in Romania este la momentul actual lider de piata, cu birouri deschise in 8 orase, si reusind in 2005, urmare a cererilor inregistrate, sa ofere candidatilor sai peste 2.500 de noi locuri de munca. Pentru a intra in baza de date a celui mai mare furnizor de servicii de HR din Romania, va rugam sa accesati site-ul www.adecco.ro si sa va depuneti CV-ul la noi.