Ilustrator (carti de copii , comics, board games)

BD Studio services

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul ideal este pasionat de ilustratie. Este interesat de urmarea unei cariere si a face parte dintr-o echipa creativa si cu dorinta de afirmare. Sa fie o persoana deschisa, organizata, atenta si proactiva (are initiativa, isi asuma rezolvarea problemelor, propune inbunatatiri, critica constructiv).

*CV-ul trebuie sa contina si un link spre portofoliu/web site.
*Orice aplicatie care nu contine un link spre portofoliu (site) sau PDF cu lucrari nu va fi luata in considerare.

RESPONSABILITATI :
Crearea de :
- ilustratii pentru copii
- comics
- concept art
- board games

CERINTE

experienta cu Adobe Photoshop si/sau Adobe Illustrator, Adobe Flash , Adobe inDesign , Adobe After Effects.

BENEFICII OFERITE

- motiviatie salariala si un sistem de bonusuri bazate pe performanta.
- program de lucru flexibil.
- posibilitatea de participare la cele mai mari ComiCon-uri (New York , San Diego , Chicago) si Expouri de carte (Londra , New York )
- permanent in contact cu cele mai noi tendinte si oportunitati tehnologice.

A digital graphic studio based in Cluj-Napoca, Romania working primarily with U.S. based clients.