HTML/CSS DEVELOPER

Arxia S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Vei colabora cu graphic designerii Arxia pentru a realiza template-urile HTML/CSS pentru website-urile clientilor nostri.

CERINTE

Cunostinte excelente si experienta in lucrul cu CSS 2 (cod valid, de preferinta scris de mana, nu utilizand aplicatii WYSIWYG);
Experienta in lucrul cu cod HTML cross-browser (cod valid, de preferinta scris de mana, nu utilizand aplicatii WYSIWYG) si experienta de lucru in standard XHTML 1.0;
Cunostinte de taiere a compozitilor grafice realizate in Photoshop si realizare a template-urilor pentru web (de latime fixa sau variabila);
Cunostinte de baza JavaScript si PHP.

Arxia este o companie de new media ce ofera solutii digitale eficiente si inovatoare, bazate pe tehnologii web. Expertiza noastra acopera consultanta strategica, dezvoltarea si promovarea afacerilor in mediul online. Arxia este specializata in sisteme eficiente de management a continutului, realizarea de solutii de comert electronic si in promovarea prin media interactiva (rich media).