Hotel Transilvania*** angajeaza receptioner

Hotel Transilvania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului:

preia si inregistreaza rezervarile;
primeste, inregistreaza si cazeaza clientii;
tine evidenta clientilor in programul informatic de receptie hoteliera;
promovează produsul turistic hotelier;
aplică politicile de marketing și cele tarifare ale companiei;
negociază tarifele pentru clienți în limitele stabilite;
efectuează operațiuni de check-in (verificare documente, încasare contravaloare sejur);
operează în sistemul de gestiune hotelieră rezervarile și informațiile legate de sejur;
transmite departamentelor interesate comenzile sau solicitarile speciale ale clienților;
înregistrează și verifică datele operative, contabile și statistice specifice activității de recepție;
rezolvă reclamațiile oaspetelui sau transmite, după caz, sesizările primite departamentelor vizate;
la check-out, efectuează verificările obișnuite, inclusiv a soldurilor restante de plată.
Cv-urile se vor trimite pe adresa : reception@hoteltransilvaniacluj.ro

CERINTE

Aptitudinile candidatului ideal:

atitudine pozitivă, prezență și ținută agreabilă;
orientare către client, amabilitate;
capacitatea de a găsi soluții și de a rezolva probleme;
bune abilități de comunicare, lucru în echipă;
nivel înalt de responsabilitate;
bune abilități de organizare și de prioritizare a activităților.
Cunostințele candidatului ideal:

aptitudini practice de operare pe calculator (Word, Excel);
limba engleză – obligatoriu;
cunoașterea unei alte limbi străine constituie un avantaj;

Hotel cu 28 de camere si restaurant, situat in centrul Clujului.