Head of Finance and Administration

Forum Consult RO

Job expirat

RESPONSABILITATI

FORUM CONSULT - cautam pentru clientul nostru - companie multinationala, prezenta in Romania de peste 4 ani, candidatul potrivit pentru ocuparea pozitiei Head of Finance & Administration.
Responsabilitatile generice si profilul postului sunt descrise mai jos:

1. Intocmirea de situatii financiare lunare, trimestriale si anuale conform GAAP si IFRS
2. Bugetare, planificare si reporting in conformitate cu procedurile interne
3. Intocmire de Comparatii - Plan/Actual cu analiza si comentarea diferentelor
4. Dezvoltarea si intretinerea sistemului de indicatori
5. Implementarea unui nou sistem de raportare contabila – unitar in cadrul holdingului

CERINTE

Profilul Postului:

 cunostinte foarte bune de limba germana (scris & vorbit) - obligatoriu
 cunostinte de limba engleza (constituie avantaj)
 cunostinte aprofundate in domeniul Finante & Controlling
 pregatire aprofundata in domeniul Business Administration
 experienta in domeniul financiar / controlling : minim 3 ani
 cunostine bune de MS-Office
 ablitati excelente de comunicare
 mentalitate hands-on
 flexibilitate si disponibilitate la deplasari de afaceri in tara si in starinatate
 profesionalism, constiinciozitate, rigurozitate, atentie sporita la detalii
 spirit de echipa, grad crescut de sociabilitate
 orientat spre solutionarea problemelor, conflictelor, spre rezultate

BENEFICII OFERITE

 pozitie de conducere intr-o companie multinationala
 experienta profesionala bogata – colaborare stransa cu Directorul International de Controlling / Holding

Asteptam cu nerabdare documentele dvs. de aplicare.

Toti aplicantii vor fi tratati cu maxima confidentialitate.
Vor fi contactati cei care corespund profilului candidatului.

FORUM CONSULT RO este o companie specializata in servicii de resurse umane si afaceri. Impreuna cu partenerii nostri, CONSENT MANAGEMENTBERATUNG Austria, raspundem nevoilor dvs., adaugand experienta vestica specificului pietei romanesti.
Pentru a ne cunoaste, accesati www.forumconsult.ro sau www.consent.at.