Grafician/Ilustrator pentru Jocuri Flash

IDEA Studios

Job expirat

RESPONSABILITATI

- desenarea elementelor grafice pentru jocuri flash - personaje, backgrounduri, item-uri. Cateva exemple de jocuri cu grafica similara cu ce avem nevoie de la candidat:

- propunerea de idei pentru jocuri noi
- pregatirea graficii pentru a fi implementata in joc si codata

CERINTE

- experienta in desen grafic in Photoshop, Illustrator sau direct in Flash
- experienta minima de lucru cu Flash (ex: aranjarea layerelor, importarea imaginilor din Illustrator, creearea movie clip-urilor necesare)

Un start-up tanar care dezvolta proiecte in-house si ofera servicii web pentru o gama variata de clienti (locali si internationali).