Functionar Informatii Clienti, Cluj-Napoca

Schenker Romtrans

Job expirat

RESPONSABILITATI

A job like no other:

Noi considerăm că fiecare are dreptul de a avea job-ul visurilor sale. De aceea, DB Schenker este un partener de încredere pentru toţi cei care vor să își clădească o carieră. Prin training-uri şi programe dedicate angajatilor companiei, DB Schenker oferă posibilitatea de dezvoltare pentru profesionişti, motivaţi, independenţi, flexibili, cu iniţiativă şi cu o viziune formată despre serviciile moderne. Oportunităţile noastre se adresează celor dornici să transforme experienţa în carieră, dar şi pentru angajaţii care doresc o schimbare de domeniu.

Recrutam Functionar informatii clienti pentru sediul nostru din Cluj Napoca.

Responsabilitati:
- Preluarea apelurilor telefonice si directionarea acestora catre persoanele vizate
- Oferirea de informatii cu privire la serviciile DB Schenker

Program de lucru: L-V 9:30 - 18:00
Pentru aplicatie, trimiteti cv-ul pe hr.academy@dbschenker-romtrans.com

DB Schenker Romania face parte din grupul DB Schenker, divizia de transporturi si logistica integrata a Deutsche Bahn.
DB Schenker detine locuri de top in serviciile de transport maritim si aerian, cea mai densa retea de transport rutier precum si expertiza feroviara a celei mai mari companii Europene de transport feroviar.

Sediul DB Schenker Cluj Napoca: Str. Orastiei, nr. 10

CERINTE

- Experienta pe o pozitie similara
- Cunostinte limba engleza - nivel avansat
- Cunostinte MS Office
- Excelente abilitati de comunicare, asertivitate si gandire creativa
- Persoana proactiva, ambitioasa

BENEFICII OFERITE

Oferta noastra:
- Mediu de lucru interactiv
- Echipa tanara si dinamica
- Acces la cursurile si sesiunile de training DB Schenker

DB Schenker is one of the world’s leading providers of integrated logistics and forwarding services.

We are:
No 1 European: Land Transport;
No 2 Worldwide: Airfreight;
No 3 Worldwide: Ocean freight;

Our success can be explained by the commitment, motivation and autonomy of our employees — they represent our greatest asset.

We give high priority to working in teams, in a spirit of co-operation, in a multicultural community and offer individual opportunities to develop their potential.

If you are interested in becoming part of our successful international company please do not hesitate to apply.