Functionar Administrativ Logistica

MEXXEM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Efectueaza operatiuni in sistemul intern de gestiune al companiei;
- Genereaza si transmite catre depozit comenzile de marfa; urmareste executarea comenzilor si planifica livrarile zilnice;
- Intocmeste documentele de gestiune, operativ si corect, aferente fluxurilor de marfa (avize de insotire a marfii, facturi fiscale, bonuri de consum, etc.);
- Monitorizeaza si verifica confirmarea livrarilor de marfa de catre punctele de lucru proprii (magazine) si de catre clientii distribuitori;
- Primeste, verifica si arhiveaza notele interne de receptie;
- Primeste, verifica si transmite catre departamentul contabilitate documentele de plata (CEC-uri, BO-uri, etc.) primite de la clienti;
- Opereaza toate miscarile de stocuri pentru punctele de lucru aflate in aria sa de responsabilitate (intrari si iesiri de marfa, vanzari, retururi);
- Difuzeaza listele de stoc catre punctele de lucru conform procedurilor interne de lucru;
- Redacteaza si transmite comenzile de transport;
- Urmareste executarea comenzilor de transport conform contractelor si instructiunilor stipulate pe fiecare comanda;
- Intocmeste rapoarte specifice activitatii desfasurate;
- Arhiveaza periodic documentele din sfera sa de activitate;
- Urmareste sistemul de indicatori de performanta stabiliti la nivelul departamentului logistica;

CERINTE

- Experienta operare documente de gestiune – minim 2 ani
- Cunostinte operare PC (MS Office, Excel - obligatoriu) -nivel avansat;
- Cunostinte operare SAP – constituie un avantaj
- Persoana organizata, responsabila, flexibila, atenta la detalii

Mexxem SRL is a distribution and retail organization, selling well-known brands such as Lacoste, Puma, Le Coq Sportif, Merell, Lee, Wrangler.

www.mexxem.ro