Frontend Developer

SC Trilulilu SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Implementare designs si concepte create de sau impreuna cu echipa de design grafic
Implementare user interfaces pentru aplicatii folosind HTML, CSS, JavaScript, XML printre altele
Pregatire wireframes si discutarea lor cu echipa de design si dezvoltare
Colaborare cu product ownerii pentru definirea si rafinare cerintelor proiectelor
Creare design-uri, concepte si layout-uri
Asigurarea ca tot codul indeplineste standardele si ca este urmarit procesul de lucru
Monitorizarea schimbarilor din codul existent pentru asigurarea calitatii solutiilor si aplicatiilor
Design si dezvoltare solutii de UI cu incadrare in deadline-uri conform discutiilor cu echipele tehnice
Analiza si rezolvare bug-uri

CERINTE

Eroare 404 daca nu stii cel putin:
Cunostinte solide si experienta cu HTML, CSS, JavaScript
Adobe Photoshop
Experienta cu dezvoltarea de UI pe baza design-urilor

Primesti puncte in plus pentru:
Portfoliu de proiecte personale
Responsive layout
Experienta cu user interface si user experience

Ca sa te incadrezi in peisaj:
Cunostinte limba engleza
Stil de lucru proactiv
Deschis sa invete si sa implementeze tehnologii noi
Interesat in scalarea site-urilor cu necesitati ridicate de performanta, optimizare baze de date
Abilitati de multi-tasking si lucru eficient sub presiune cu multa atentie la detalii
Sa fie un bun comunicator
Motivat de lucrul in echipa

BENEFICII OFERITE

Salariu competitiv în concordanță cu experiența;
Bonusuri în funcție de performanță
Oportunitatea de a lucra la un produs cool și inovator, folosit de un numar foarte mare de utilizatori;
Mediu de lucru deschis și flexibil, orientat spre performanță și dezvoltare profesională.

Trilulilu.ro este comunitatea nr 1 de divertisment din Romania