Field application engineer

Vitacom Electronics SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- acorda suport inginerilor de vanzari pentru orice problema tehnica
- mentine legatura cu echipa de proiectare de la client si vine cu propuneri tehnice
- testeaza fizic orice reclamatie din partea clientului
- participa la sesiunile de training organizate de companie pentru perfectionarea sa
- se pregateste continuu pentru a fi la curent cu toate noutatile din domeniu

CERINTE

- studii superioare in domeniul electronicii
- avantaj experienta in proiectare cu microcontrollere
- operare PC (MS Office)
- cunoasterea limbii engleze-nivel avansat
- permis de conducere cat. B

BENEFICII OFERITE

Salarizare bazata pe performanta, posibilitatea de a lucra intr-o firma romaneasca de talie nationala si leader de piata.

Companie privata, infiintata in 1991, avand activitatea de distributie de componente electronice, piese de schimb si accesorii pentru electronice si electrocasnice.