FACTURIST

SC PROTON AUTO SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Intocmeste facturile fiscale;
Opereaza date in programele de gestiune;
Colaboreaza cu departamentul Vanzari;

CERINTE

Studii medii;
Cunostinte de operare pe calculator;
Experienta in domeniu;

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv;
Mediu de lucru profesionist;

SC Proton Auto SRL a fost infiintata in anul 1998 avand sediul in Cluj Napoca si capital integral privat. Societatea face parte din grupul de firme Compexit Group, fiind specializata in comercializarea de piese auto, lubrifianti si echipamente service.
Activitatea a demarat cu distributia de piese auto Bosch si sisteme audio Blaupunkt. Odata cu dezvoltarea activitatii, portofoliul de produse s-a marit prin incheierea de contracte de colaborare cu parteneri din cele mai diverse domenii: lubrifianti, accesorii, piese auto originale, echipamente service, vopsele auto profesionale, sisteme audio si de securitate, etc.
Dupa debutul activitatii care s-a facut cu un numar de 9 angajati, odata cu dezvoltarea activitatii si largirea domeniului de activitate, structura firmei a crescut in permanenta, avand in prezent o echipa de peste 60 de angajati.
Proton Auto are in prezent un sistem de livrari directe regulate in 13 judete din Trasilvania si asigura livrari prin curieri in toata tara.