EXPERT TEHNIC DEPARTAMENT MONITORIZARE POR, COD : DM POR

ADR Nord-Vest

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Suport si asistenta juridica in activitatea de contractare
- Intocmirea / elaborarea de documente specifice in domeniul contractarii, precum
- Activitatea de contractare / monitorizare (urmarirea respectarii obligatiilor contractuale de catre beneficiari)
- Sesizarea riscurilor in activitatea de urmarire a implementarii

CERINTE

- studii superioare de Drept si Stiinte Juridice
- minim 3 ani experienta
- cunostinte temeinice in drept comercial
- cunostinte temeinice de legislatie nationala si europeana
- cunoasterea procedurilor de achizitii publice si a legislatiei in vigoare
- inteligenta peste medie
- rigurozitate
- autonomie, dinamism, inovativitate
- limba engleza avansat
- operare PC avansat
- abilitati de consultant
- constituie avantaj deosebit pentru persoanele care au absolvit, pe langa Facultatea de stiinte juridice si o facultate de profil tehnic (a doua specializare ca si inginer)

BENEFICII OFERITE

- oportunitate de dezvoltare personala si de dezvoltare a carierei

Agentia de Dezvoltare Regionala Nord-Vest prin competentele sale de planificare strategica este forta motrice care sustine dezvoltarea comunitatilor locale, fiind puntea de legatura ?ntre acestea, autoritatile nationale si institutiile europene.
IMPLICAREA, PARTENERIATUL si COMUNICAREA sunt valorile ce stau la baza indeplinirii misiunii noastre. Managementul ADR Nord-Vest promoveaza Initiativa personala si Inovarea, Profesionalismul, Transparenta si Dezvoltarea competentelor angajatilor.