EXPERT TEHNIC CERCETARE/ TRANSFER TEHNOLOGIC - Departamentul de dezvoltare strategica, COD: DDS-TT

ADR Nord-Vest

Job expirat

RESPONSABILITATI

- coordoneaza implementarea de proiecte si activitatile echipei de proiect
- identificarea de servicii;
- identificarea si dezvoltare de proiecte
- gestionarea bazelor de date si a retelei de birouri de legatura cu industria
- promovarea culturii inovarii in scoli si universitati);
- suport in activitatile de lansare, dezvoltare a Institutului de cercetare si transfer tehnologic;
- elaboreaza / scrie proiecte.

CERINTE

- studii superioare: economisti, ingineri, juristi, sociolog, arhitect, etc
- instruire / experienta in management de proiect
- specializare in management sau marketing (de preferinta management / management strategic; management organizational),
-experienta in utilizarea matricei cadru logic
-experienta in activitati de coordonare, planificare
- experienta in elaborarea de studii de fezabilitate
- capital relational si buna cunoastere a mediului de afaceri
- constituie avantaj experienta in dezvoltare urbana, cunoasterea sistemului GIS
- avantaj pentru persoanele cu experienta in domeniul cercetarii si / sau a transferului tehnologic
-limba engleza
-operare PC
- autocontrol si capacitate de lucru in conditii de presiune sau de termene stranse
-abilitati de coordonare a echipelor de proiect
-capacitate ridicata de comunicare si relationare
-flexibilitate si inovativitate
- initiativa, dinamism
- capacitate ridicata de organizare

BENEFICII OFERITE

- oportunitate de dezvoltare personala si dezvoltare a carierei

Agentia de Dezvoltare Regionala Nord-Vest prin competentele sale de planificare strategica este forta motrice care sustine dezvoltarea comunitatilor locale, fiind puntea de legatura intre acestea, autoritatile nationale si institutiile europene.
IMPLICAREA, PARTENERIATUL si COMUNICAREA sunt valorile ce stau la baza indeplinirii misiunii noastre. Managementul ADR Nord-Vest promoveazs Initiativa personala si Inovarea, Profesionalismul, Transparenta si Dezvoltarea competentelor angajatilor