Expeditor marfuri national si international- Cluj-Napoca

TRENKWALDER SOBIS S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Trenkwalder Cluj recruteaza pentru clientul sau, o cunoascuta tipografie clujeana, o persoana calificata pentru postul de Expeditor marfuri intern si international, avand urmatoarele responsabilitati:

-Realizeaza raportarea consumului de materiale ( in MS Excel);
-Realizeaza expeditia marfurilor, paletizarea si urmareste livrarile;
-Obtine si raporteaza datele necesare productie privind receptiile si expeditiile;
-Cunoaste temeinic serviciile promovate de catre companie;
-Asigura executarea comenzilor de transport rutier primite;
-Intocmeste dosarele cu toate documentele necesare pentru transport national, comunitar si extra-comunitar;
-Pastreaza permanent legatura cu transportatorii;
-Realizeaza receptia marfurilor conform avizelor de insotire.

CERINTE

- Experienta relevanta in activitatea de expeditie de marfuri nationala, comunitara si extra-comunitara;
- Cunostinte foarte bune de limba italiana;
- Cunoasterea documentatiei necesare activitatii de transport rutier marfuri;
- Operare MS Office ( MS Excel- nivel avansat);
- Persoana organizata, meticuloasa, foarte atenta la detalii.

BENEFICII OFERITE

La clientul nostru vei beneficia de un pachet salarial competitiv, un mediu de lucru placut si sprijin constant in dezvoltarea carierei.

Trenkwalder-Sobis este o companie austriaca specializata in servicii de consultanta in domeniile RESURSE UMANE SI CERCETARI DE PIATA.
Echipa noastra de consultanti furnizeaza solutii complexe si personalizate la provocarile pe care le implica RECRUTAREA SI SELECTIA PERSONALULUI-INSTRUIREA ANGAJATILOR-DEZVOLTAREA ORGANIZATIEI.
Va asteptam la sediile noastre din Baia Mare, Bucuresti, Cluj Napoca, Iasi, Oradea, Sibiu si Timisoara.