Entry Level Web Publisher

Demorgans

Job expirat

RESPONSABILITATI

Departamentul unui grup de publishing si solutii media si internet,unul dintre liderii pe piata italiana al publicatiilor Ho.Re.Ca , cu rezultate exceptionale si o vechime pe piata de peste 8 ani, societatea noastra reprezinta un mediu solid, perfect pentru dezvoltarea unei cariere in domeniul publicatiilor web. Ca arii de specialitate acoperim urmatoarele segmente : Hoteluri, restaurante, ghiduri online, portale de sanatate, lifestyle si dieta.

Scopul departamentului prezent in Romania este de a furniza materiale si continut web in limba italiana pe baza unui program bine stabilit si folosind resurse interne specifice, publicatiilor din Italia precum si partenerilor strategici pozitionati pe piete verticale, atat prin intermediul publicatiilor web cat si contact direct cu partnerii si clientii nostrii din Italia

Acest loc de munca este unul full time.
In cadrul companiei noastre incercam sa oferim angajatilor nostrii un mediu dinamic, creativ cu satisfactii pe plan profesional.

Dupa aplicare candidatul/candidata va fi contactat(a) doar in cazul in care este selectionat.

CERINTE

Cerintele pe care un candidat trebuie sa le indeplineasca sunt urmatoarele :

-dezvoltare de continut in limba italiana pentru site-urile din reteaua noastra
- traducerea materialelor furnizate din romana in italiana
- traducerea materialelor de suport din italiana in romana
- capacitate de adaptare la subiectul materialului
- capacitate de cercetare a unui subiect specific utilizand mijloacele puse la dispozitie.
- cunostinte de operare a pachetului Microsoft Office
- capacitate de adaptare la activitati si sarcini noi.
- persoana organizata capabila sa isi organizeze timpul si sa respecte termenele limita cu pastrarea calitatii lucrarilor.
- cunostintele de limba italiana perfecte atat scris cat si vorbit, capacitatea de a intretine un dialog in limba italiana fluent. Toti candidatii vor sustine atat un test scris cat si un interviu oral pentru stabilirea nivelului de limba italiana.

BENEFICII OFERITE

Va oferim un loc de munca intr-un mediu linistit in cadrul unei echipe tinare, cu un program flexibil.

Pachetul salarial oferit este de 200-300 euro la cursul zilei, ce va fi discutat in cadrul interviului

Companie din Cluj Napoca ce activeaza pe domeniul IT de peste 8 ani