educatoare

Scoala Internationala Spectrum

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Instruirea şi educarea copiilor cu vârsta cuprinsă ȋntre 3 şi 7 ani ȋn conformitate cu cerinţele Legii ȋnvăţământului, cu predare in limba engleza
• Respectarea programei scolare.
• Pregatirea materialelor si a lectiilor conform cu cerințele postului.

CERINTE

Liceul Pedagogic;
Limba engleza
Absolvent Studii Superioare;
Experienta 3 ani pe un post similar – Definitivatul si/sau gradul 2 in invatamant constituie avantaj;
Abilitaţi de operare PC (MS office, Internet, Windows) şi Tablă interactivă (Smart Board) ;
Disponibilitate pentru program full-time;
Punctualitate, corectitudine, atentie distributivă bună;
Persoana echilibrată, responsabiă si ordonată;

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea de a se dezvolta și a fi susținută în procesul perfectionării;
Posibilitate de detasare;
Salariu in functie de experiență, competență si implicare -stabilit la angajare;
Prânz inclus;
Aprox. 2-3 luni de vacanță pe an - platite integral;

Scoala primara si Gradinita particulara. Gradinita Spectrum si Scoala Generala Spectrum functioneaza ca unitate de invatamant particulara sub patronajul Lumina Institutii de Invatamant SA. Scoala Internationala Spectrum CLUJ isi propune, in esenta, sa formeze copiilor o personalitate armonioasa, creativa, atasata valorilor nationale si europene, inspirandu-se in actiunea sa educativa din principiile pedagogiei moderne, asigurand un cadru educational cat mai variat si performant, dar si o pregatire fundamentala pentru viata.
Scoala Internationala Spectrum CLUJ actioneaza pentru a deveni cel mai important promotor al reformei educationale la nivelul invatamantului preuniversitar, asigurand finalitatile acestuia, regasite in achizitiile fundamentale.