ECONOMIST- pentru Sediul Central

BT ASIGURARI TRANSILVANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

* Pregateste si intocmeste situatiile financiare in conformitate cu IFRS;
* Stabileste diferentele intre datele contabile conform reglementarilor nationale si IFRS;
* Sustine situatiile financiare intocmite conform IFRS, in fata auditorilor si tertilor;
* Intocmeste diverse rapoarte in conformitate cu IAS si IFRS.

CERINTE

* Studii superioare economice;
* Experienta relevanta in aplicarea IAS si IFRS;
* Experienta in domeniul contabilitatii in asigurari;
* Cunostinte de analiza financiara;
* Foarte bune abilitati de organizare, analiza si sinteza;
* Rigoare;
* Capacitate buna de rezolvare de probleme.

BENEFICII OFERITE

* Un mediu de lucru dinamic si profesionist;
* Cursuri de pregatire profesionala;
* Posibilitatea dezvoltarii unei cariere de succes intr-o companie multinationala .

BT ASIGURARI TRANSILVANIA, companie de asigurari cu sediul central in Cluj-Napoca, recent preluata de grupul francez GROUPAMA