ECONOMIST - pentru Sediul Central

BT ASIGURARI TRANSILVANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

* Inregistreaza cronologic si sistematic operatiunile economice derulate de BT Asigurari prin prin extrasele de cont si anexele aferente;
* Realizeaza defalcarea incasarilor prin banca pe tipuri de contracte si pe agenti;
* Aloca incasarile pe polite, retele si locatii;
* Verifica soldurile conturilor pe care opereaza;
* Pregateste pentru preluarea in contabilitate a fisierelor cu incasari pe polite;
* Intocmeste fisiere in format electronic cu situatia conturilor de decontari cu agentii pe care le trimite in teritoriu pentru verificari reciproce;
* Se confrunta cu departamentul juridic si serviciul asigurari credite si risc financiar in ceea ce priveste corectitudinea alocarii incasarilor pentru dosarele de regres;
* Rezolva necorelarile aparute in listele de erori in cursul inchiderii de luna.

CERINTE

* Studii superioare economice;
* Minim 3 ani experienta pe un post similar;
* Cunostinte de contabilitate: operatiuni bancare, decontari-compensari;
* Cunoasterea principiilor contabilitatii de angajament;
* Cunostinte solide de operare pe calculator (Compas, MsOffice, Internet Explorer);
* Atentie la detalii;
* Bune abilitati de comunicare si relationare;
* Abilitati de organizare, analiza si sinteza;
* Rigoare;
* Adaptabilitate si flexibilitate;
* Rezistenta la stres.

BENEFICII OFERITE

* Un mediu de lucru dinamic si profesionist;
* Cursuri de pregatire profesionala;
* Posibilitatea dezvoltarii unei cariere de succes in domeniu.

BT ASIGURARI TRANSILVANIA, companie de asigurari cu sediul central in Cluj-Napoca, recent preluata de grupul francez GROUPAMA