Economist departament Resurse Umane

WOODCOTE ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Responsabil pentru intocmirea corecta a statelor de plata, calcularea comisioanelor si bonusurilor, intocmirea declaratiilor privind contributiile datorate statului (CASS, CAS, Somaj)
- Administreaza dosarele de personal, asigurand confidentialitatea informatiilor referitoare la salarii si datele personale ale angajatilor
- Participa la procesul de bugetare a salariilor si estimarea acestora
- Intocmirea rapoartelor specifice referitoare la costurile cu forta de munca necesare echipei de management
- Mentine relatia cu ITM (contracte de munca, acte aditionale, Registrul de Evidenta al Salariatilor, etc)
- Aplica legislatia in vigoare si face modificarile necesare pentru conformitate cu modificarile legislative
- Actualizarea fiselor de post si a regulamentelor interne
- Alte responsabilitati referitoare la activitatea de resurse umane

CERINTE

Studii Superioare
Certificat Inspector Personal avantaj
Experienta minim 1-2 ani intr-o pozitie similara
Cunostinte foarte bune de operare PC (pachetul MS Office)
Cunoasterea unui program de contabilitate (avantaj WinMentor)
Foarte bune cunostinte de legislatia muncii
Abilitati de comunicare verbala si scrisa
Atitudine proactiva
Fire analitica
Cunostinte de limba engleza

BENEFICII OFERITE

Aceasta este o oportunitate excelenta pentru persoanele ambitioase, orientate spre cariera si care doresc sa faca parte dintr-o companie mare, aflata in permanenta ascensiune. Oferim un pachet salarial competitiv, oportunitati pentru realizarea de bonusuri si beneficii suplimentare si de asemenea un potential exceptional de crestere si dezvoltare a carierei.

Woodcote Romania este membra a grupului Woodcote C-Gips cu experienta in distributia sistemelor moderne de constructii in Europa Centrala si de Est. Woodcote Romania SRL este importator si distribuitor de sisteme de materiale de constructie grupate in 3 mari domenii, si anume:
\" amenajari interioare
\" sisteme pentru acoperisuri
\" izolatii