Economist Birou Export

PicOil Info Consult

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Negocierea contractelor cu partenerii străini

- Întocmirea documentelor pentru export

- Redactarea ofertelor şi contractelor pentru export

- Urmărirea derulării contractelor cu partenerii străini

- Corespondenţa comercială cu beneficiarii externi

- Reprezentarea companiei la târguri şi expoziţii internaţionale

CERINTE

- studii superioare de specialitate

- minim 2 ani experienţă pe poziţii similare

- specializări şi training-uri de specialitate constituie un avantaj

- cunoştinţe de operare PC

- cunoştinţe de limba engleză (a doua limbă străină constituie un avantaj)

- disponibilitate pentru deplasări.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant

- participarea la târguri şi expoziţii în străinătate

- beneficii de training şi instruire în domeniul de activitate

- posibilitatea de dezvoltare profesională

- locaţie: Cluj-Napoca

DESCRIEREA FIRMEI

Training si Consultanta resurse umane
Asista firma multinationala Tenaris - lider mondial in productia de tevi de otel fara sudura