Economist

Casa de Insolventa Transilvania Cluj Napoca

Job expirat

RESPONSABILITATI

Titularul postului are rolul de a asigura implementarea politicilor economice astfel încat la nivel de firmă să se respecte legislația în vigoare, organizarea înregistrării corecte și la zi în evidența contabilă a companiei a tuturor documentelor referitoare la operațiunile de capital, imobilizărilor, stocurilor de orice natură, terților, trezoreriei, salariilor, veniturilor, cheltuielilor și rezultatelor.
Întocmirea balanței de verificare, declarații fiscale lunare/trimestriale și semestriale, situatii financiare interimare si anuale.

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:

- Persoană serioasă, responsabilă, rezistentă în condiții de stres, adaptabilă la munca în echipă;
- Studii superioare economice facultate de stat, zi, de preferat sectia de contabilitate si informatica de gestiune;
- Experiență de cel puțin 2 ani în domeniul financiar- contabil, de preferință într-o firmă de consultanță financiar-contabilă sau audit;
- Cunoștinte PC foarte bune, cel puțin MS office si WinMentor;
- Cunoștinte de legislatie fiscală și contabilă;
- Alte acreditări economice constituie avantaj;
- Avantaj cunoașterea unei limbi străine.

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant
Mediu de lucru profesionist

Societate civila profesionala de practicieni in insolventa, cu un portofoliu important de proceduri de insolventa si o vasta experienta, aflata intr-un proces sustinut de dezvoltare.