ECONOMIST

EVW HOLDING

Job expirat

RESPONSABILITATI

CERINTE

- studii superioare economice
- minimum 2 ani experienta in domeniul financiar-contabil
- cunostinte temeinice operare PC (Excel, Word, Internet)
- cunostinte de limba engleza.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant
- oportunitati de dezvoltare a carierei intr-o echipa de profesionisti.

EVW HOLDING SRL este o societate romano-olandeza, importator oficial al camioanelor DAF in Romania, organizata in 5 departamente functionale, cu un capital social de 6,38 mil RON (1,87 mil €) si o cifra de afaceri estimata pentru sfarsitul anului 2006 la peste 60 mil €.

Domeniile principale de activitate ale companiei sunt:
-importul si comercializarea in Romania a autocamioanelor DAF
-importul si comercializarea pieselor de schimb DAF
-asigurarea activitatii post vanzare pentru autocamioane noi si second hand (reparatii, garantii, etc.)
-transport auto de marfuri, intern si international, detinand un parc auto de peste 100 camioane.
-importul si comercializarea de anvelope pentru autocamioane si autoturisme.

Cu o structura organizatorica ce cuprinde peste 500 de angajati, EVW HOLDING vine in intampinarea clientilor sai cu servicii de calitate superioara, prin reprezentantele sale din Cluj-Napoca, Arad, Bacau, Bucuresti si Constanta.